12 343 03 04

12 425 47 20

Objazdowe autokarowe

rabaty do 15%

Informacje o ofercie

Odlotowy Rzym 4 dni z Krakowa
Włochy, Rzym
Kategoria: ***,
Touroperator: SOLTOURS2

RZYM, WATYKAN, CASTEL GANDOLFO, ANZIO***

Program:

1 dzień

Zbiórka na lotnisku Kraków-Balice - 2. godz. przed wylotem. Odprawa. Przelot do Rzymu. Przejazd autokarem lub busem do Castel Gandolfo – letniej rezydencji papieskiej, spacer po miasteczku, panorama ze wzgórza na jezioro Albano. Przejazd do hotelu. Czas wolny nad morzem, dla chętnych spacer do centrum Anzio, zwiedzanie m.in. pozostałości po willi Nerona (program z dnia 1. może być zrealizowany w dniu ostatnim, w zależności od godzin lotów). Obiadokolacja*. Nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do Watykanu. Zwiedzanie - Muzea Watykańskie* i Kaplica Sykstyńska*, bazylika św. Piotra – indywidualna modlitwa przy grobie Ojca św. Jana Pawła II, Groby Papieskie. Czas wolny. Przejazd na zwiedzanie bazyliki św. Jana na Lateranie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Rzymu Starożytnego - Plac Wenecki, Panteon (w okresie XI-III tylko z zewnątrz), Forum Trajana, Kapitol, Forum Romanum, Więzienie Mamertyńskie, Łuk Konstantyna oraz Koloseum i Palatyn z zewnątrz. Czas wolny. Przejście obok Teatru Marcellusa i głównej synagogi rzymskiej. Zwiedzanie Rzymu Romantycznego - Piazza Mattei – Fontana delle Tartarughe, Campo dei Fiori, plac Navona, kościół Santa Maria Sopra Minerva, Fontanna di Trevi, Piazza Colonna, Plac Hiszpański i Schody Hiszpańskie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień

Śniadanie (możliwe w formie suchego prowiantu). Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny lub realizacja zwiedzania z dnia 1. (w zależności od godzin lotów). Przejazd na lotnisko. Odprawa. Przelot do Polski.

 


Zakwaterowanie:

Grand Hotel Dei Cesari ***/**** położony nad morzem Tyrreńskim, znajduje się w Anzio, przy promenadzie, w cichym miejscu, kilka minut od centrum miasteczka. Hotel posiada 108 pokoi - 72 pokoje w budynku czterogwiazdkowym, w którym znajduje się pełna infrastruktura obiektu oraz 36 pokoi w osobnej części trzygwiazdkowej położonej bezpośrednio przy plaży (pokoje z balkonami, z widokiem na morze). Wszystkie pokoje z łazienkami, w pełni umeblowane, posiadają - klimatyzację, minibar, TV, telefon, suszarkę. Do dyspozycji gości są - prywatna plaża na tarasie i basen (za opłatą 8 euro za dzień od osoby), solarium, centrum fitness, restauracja, bar, parking, transfery busem do miasta, wynajem rowerów, gry dla dzieci, bilard i salon TV oraz wiele innych atrakcji (za dodatkową opłatą). Hotel znajduje się około 50 km od centrum Rzymu, dokąd w łatwy sposób dojechać można kolejką (ok. 60 minut), której przystanek znajduje się niedaleko hotelu. Bezpłatne plaże ogólnodostępne znajdują się ok. 200 m od hotelu.
Nasi Klienci będą zakwaterowani w trzygwiazdkowej części hotelu, połączonej przejściem z głównym budynkiem. Istnieje możliwość zakwaterowania za dopłatą w budynku głównym, w części czterogwiazdkowej (na zapytanie).

Wyżywienie: śniadania w formie słodkiego bufetu (dodatkowo serwowana - szynka i ser), obiadokolacje serwowane (przystawka, danie główne i deser). Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Strona hotelu - www.hoteldeicesari.com.


 


Uwagi praktyczne:

UWAGA - MUZEA WATYKAŃSKIE:

*/ Bilety do Muzeum Watykańskiego i Kaplicy Sykstyńskiej są kupowane na 2 miesiące przed wyjazdem. Dla osób, które zdecydują się na udział w wycieczce w terminie późniejszym - nie możemy zagwarantować biletów do tych obiektów. Zakup biletów będzie się odbywał na bieżąco w miarę wolnych miejsc. Osoby, które nie chcą zwiedzać Muzeum Watykańskiego i Kaplicy Sykstyńskiej, proszone są o zgłoszenie tego faktu przy zakupie wycieczki (cena zwiedzania będzie pomniejszona o ok. 40 euro).


Cena zawiera:

3 noclegi w hotelu Grand Hotel Dei Cesari ***/**** w Anzio (pokoje 2- lub 3-osobowe z łazienkami), 3 śniadania (w przypadku wczesnego wylotu - w ostatnim dniu śniadanie w formie suchego prowiantu), 3 obiadokolacje (*w przypadku późnego przylotu - zamiast obiadokolacji w 1. dniu - obiad w dniu ostatnim), przelot do/z Rzymu (lot kursowy liniami Wizz Air), opłaty lotniskowe, mały bagaż podręczny do 10 kg (maks. wymiary 40x30x20 cm), opiekę pilota-przewodnika, ubezpieczenie KL (obejmuje również choroby przewlekłe i Covid), NNW i bagażu.

 

 


Cena nie zawiera:

Przewidywany koszt realizacji programu (płatne na miejscu): transferów lotnisko– hotel–lotnisko, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników, biletów komunikacji miejskiej i podmiejskiej, ew. autokaru lub busa na przejazdy do Rzymu, słuchawek i innych obligatoryjnych opłat – 150-170 euro. Dodatkowo na miejscu do zapłaty: hotelowe city tax (od osoby) - 2 euro/dziennie w części 3* i 2.50 euro/dziennie w częsci 4*.

Dopłata do pokoju 1-os.: 360 zł

Dopłata za pokój w części 4*: 170 zł (od osoby), na zapytanie

Dopłata do bagażu rejestrowanego, maks. wymiary 171x149x119 cm:
- bagaż do 10 kg: od 360 zł
- bagaż do 20 kg: od 520 zł
- usługa WIZZ Priority (dodatkowy bagaż podręczny do 10 kg o wymiarach nieprzekraczających 55x40x23 cm oraz pierwszeństwo wejścia na pokład): od 480 zł.

Im bliżej terminu wylotu cena bagażu może wzrastać, aktualne ceny widoczne podczas rezerwacji.

 

Godziny lotów, terminy: 30.05-02.06, 03-06.10, 10-13.10, 17-20.10:

Kraków Balice (KRK) - Rzym Fiumicino (FCO): 06:10-08:15
Rzym Fiumicino (FCO) - Kraków Balice (KRK): 15:05-17:15

 

UWAGA: Kolejność zwiedzania i godziny wylotów mogą ulec zmianie.

 

Włochy - ważne informacje dotyczące podróżowania: 

https://www.gov.pl/web/wlochy/informacje-dla-podrozujacych-do-wloch

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wlochy

 


Impreza / Hotel od / do


Polecamy wycieczki

Biuro Podróży SOL-TOURS, 30-011 Kraków ul. Wrocławska 53M/U2, tel. 12 343 03 04, 12 425 47 20

telefony alarmowe: 728 877 955, 668 006 576; mail: info@sol-tours.pl | Bank PEKAO S.A. nr konta 82 1240 4650 1111 0000 5148 9393 | Korzystamy z subwencji PFR SA