12 343 03 04

12 425 47 20

Objazdowe autokarowe

rabaty do 15%

Informacje o ofercie

Krajobrazy Chorwacji
Chorwacja
Kategoria: ***,
Touroperator: SOLTOURS2Program:

POSTOJNA, ROVINJ, PULA, ZADAR, SPLIT, MEDJUGORIE, DOLINA NERETWY, MOSTAR, DUBROWNIK, JEZIORA PLITWICKIE.  FAKULTET- PARK NARODOWY KRKA*, TROGIR*, SZIBENIK* RIJEKA i OPATIJA*

 

1 dzień
Odjazd autokaru z Krakowa o godz. 06.00. Pozostałe miejscowości wg trasy. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicy Lubljany (ok. 900 km). Nocleg.

2 dzień
Wczesne śniadanie. Przejazd do Postojnej (ok. 80 km). Zwiedzanie Postojnej Jamy o łącznej długości korytarzy ok. 25 km, należącej do najpiękniejszych jaskiń naciekowych w Europie. Podziwianie zapierających dech stalaktytów i stalagmitów. Przejazd do Rovinj (ok. 145 km) na Istrii. Spacer po starówce, która ma niepowtarzalną atmosferę - bazylika św. Eufemi – patronki miasta, bramy miejskie. Przejazd do Puli (ok. 35 km), najstarszego istryjskiego miasta, założonego w 177 r. p.n.e. jako rzymskie Polensium. Spacer po mieście, zwiedzanie amfiteatru rzymskiego z I stulecia n.e., który jest jednym z największych obiektów tego rodzaju na świecie. Przejazd do hotelu w okolicy Rijeki (ok. 105 km). Obiadokolacja. Nocleg.

 

3 dzień
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej do Rijeki i Opatiji* (m.in. Wzgórze Trsat z fortyfikacjami i klasztorem w Rijece oraz kościół św. Jakuba, pozostałości opactwa benedyktynów, miejsca związane z Marszałkiem Piłsudskim oraz Witkacym w Opatiji). Obiadokolacja. Nocleg.


4 dzień
Śniadanie. Przejazd magistralą adriatycką do Zadaru (ok. 250 km). Krótkie zwiedzanie – kościół św. Donata – bizantyjskie dzieło sztuki, katedra św. Anastazji w stylu romańskim. Przejazd do Splitu (ok. 155 km), miasta niezwykle urokliwie wciśniętego pomiędzy strome krasowe góry z jednej strony i Adriatyk z drugiej. Zwiedzanie - pałac Dioklecjana – centrum życia towarzyskiego, katedra św. Dujmy, Brama Żelazna, Stare Miasto z gotyckim ratuszem i miejskim pałacem. Przejazd do hotelu  w okolicy. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Wycieczka do Medjugorie w Bośni i Hercegowinie (ok. 150 km), gdzie w 1981 r. sześciorgu młodym mieszkańcom podobno objawiła się Matka Boska. Pobyt w Sanktuarium. Przejazd Doliną Neretwy. Postój w Mostarze, spacer po pięknym średniowiecznym mieście z XVI-wiecznymi meczetami i rezydencjami. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Przejazd do Dubrownika (ok. 150 km), którego Stare Miasto jest pomnikiem światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Zwiedzanie miasta - Stradun – główna trasa imponującej starówki, szeroki marmurowy bulwar, Wielka Studnia św. Onufrego, klasztor Franciszkanów, klasztor Dominikanów, kościół św. Błażeja, wieża zegarowa z kurantami poruszanymi przez małe zielone postacie, pomnik Rolanda, umocnienia miejskie z bramami i basztą. Przejazd do hotelu w okolicy Szybenika (ok. 280 km). Obiadokolacja. Nocleg.

 

7 dzień
Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie. Dla chętnych wycieczka fakultatywna (min. 20 osób) do parku narodowego Krka, którego główną atrakcją jest 17 wodospadów opadających 52 m w dół do idyllicznego jeziora po tarasowatych stopniach szerokich na 200 m. Po drodze zwiedzanie Szibenika, który ma czysto chorwacki rodowód i wyjątkową atmosferę - XV-wieczna katedra św. Jakuba, loggia z XVI w.; zwiedzanie Trogiru, malowniczo położonego miasta na wąskiej wysepce połączonej mostem ze stałym lądem starówka zwana „muzeum miejskim”, z racji swej zabudowy – średniowieczne fortyfikacje, renesansowe pałace oraz domy wzniesione w stylu weneckiego gotyku, katedra św. Wawrzyńca, ratusz, mury obronne. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

8 dzień
Śniadanie. Przejazd nad Jeziora Plitwickie (ok. 205 km) – jednej z największych atrakcji turystycznych Chorwacji – 16 jezior, otoczonych gęstym lasem, połączonych dzikimi wodospadami i chronionych jako park narodowy. Jeziora Plitwickie zostały uznane za pomnik światowego dziedzictwa przyrody UNESCO. Wyjazd do Polski.


9 dzień
Powrót do Krakowa w godzinach porannych (ok. 960 km).


Cena zawiera:

7 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2- lub 3-osobowe z łazienkami) - 1 w okolicy Lubljany, 2 w okolicy Rijeki, 4 w Dalmacji, 7 śniadań i 6 obiadokolacji, przejazd komfortowym autokarem, opiekę pilota-przewodnika, ubezpieczenie KL (obejmuje również choroby przewlekłe), NNW i bagażu.


Cena nie zawiera:

Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 zł.

Dopłata do pokoju 1-os.: 670 zł (terminy maj-czerwiec); 860 zł (termin lipiec), 950 zł (termin sierpień), 670 zł (termin wrzesień)
Gwarancja niezmienności ceny: 35 zł

Przewidywany koszt realizacji programu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, taksa klimatyczna płatna w recepcji w hotelu, słuchawki oraz inne obligatoryjne opłaty – ok. 135 euro.
Dodatkowo dla chętnych: wycieczka fakultatywna „Krka-Szybenik-Trogir” (min. 20 osób)., wycieczka fakultatywna "Rijeka i Opatija" 
 (min. 20 osób)


Impreza / Hotel od / do
1 Krajobrazy Chorwacji
Wyżywienie: HB, Transport: Autokar, Typ: Wycieczki,
Chorwacja, ***
14.09.2024
22.09.2024

9


Polecamy wycieczki

Biuro Podróży SOL-TOURS, 30-011 Kraków ul. Wrocławska 53M/U2, tel. 12 343 03 04, 12 425 47 20

telefony alarmowe: 728 877 955, 668 006 576; mail: info@sol-tours.pl | Bank PEKAO S.A. nr konta 82 1240 4650 1111 0000 5148 9393 | Korzystamy z subwencji PFR SA